Office365.png

Vzdálená správa PC

Zaměstnanci firem dnes chtějí pracovat kdekoli a využívat i různá vlastní mobilní zařízení. Na IT pracovnících je, aby jim to umožnili. C SYSTEM CZ pro řízení takového systému práce nabízí cloudovou službu Microsoft Intune.

Prostřednictvím Microsoft Intune firma zajistí svým zaměstnancům přístup k firemním aplikacím, datům i zdrojům téměř odkudkoli a z jakéhokoli zařízení nebo přístroje. Poskytuje funkcionality pro správu mobilních zařízení, mobilních aplikací a počítačů prostřednictvím cloudu. Microsoft Intune zároveň pomáhá se zabezpečením podnikových aplikací.

 

Intune

Plán 1

6,80 EUR*)

System Center 2012 R2 Configuration Manager

20 GB úložného prostoru pro distribuci aplikací

Distribuce softwaru

Ochrana koncových PC

Inventář k softwaru

Plánování schůzek v Outlooku

Inventář k hardwaru

Publikování aplikací pro mobilní zařízení

Výstrahy a monitorování

Sdílení plochy, aplikace a tabule

Správa zásad zabezpečení

Zajištění 99,9 % dostupnosti

Nejlepší podpora ve své třídě

*) Cena je bez DPH za uživatele a měsíc při roční platbě

 

 

Služba Microsoft Intune přináší následující výhody:

 1. Volný výběr zařízení 
  Zaměstnancům umožníte registrovat se, přihlásit a spravovat své zařízení včetně instalování podnikových aplikací ze samoobslužného portálu, a to ze zařízení dle jejich výběru.    
 2. Ochrana dat 
  Se službou Microsoft Intune zabezpečíte firemní data včetně e-mailů Exchange na základě stavu přihlášení zařízení a zásad dodržování předpisů nastavených správcem.
 3. Nepotřebujete pořizovat vlastní infrastrukturu 
  Službu využíváte prostřednictvím cloudu. Nepotřebujete vynakládat vlastní nemalé prostředky na nákupu, údržbu a provoz potřebné hardwaru a infrastruktury.
 4. Flexibilní licencování 
  Služba je licencována na uživatele a každý uživatel může využívat až 5 zařízení.
 5. Lze začít kdykoli 
  Službu Intune můžete začít používat téměř kdykoli. Kontaktujte nás pro objednání služby nebo pro umožnění jejího nezávazného bezplatného otestování.
 6. Vysoká dostupnost 
  Služba Microsoft Intune je poskytována s garantovanou dostupností 99,9%.

 

Funkcionality

 1. Správa aktualizací 
  Umožňuje podle definovaných pravidel distribuovat a instalovat potřebné aktualizace na vybrané počítače. Kromě kompletních aktualizací Microsoft lze v aktualizovat i programy třetích stran.
 2. Antivirus a antimalware 
  Integrovaná součást Microsoft Intune, postavená na technologii Microsoft Malware Protection Engine, využité i v produktech Forefront či Security Essentials. Kompletně spravovatelné pomocí Intune konzole.
 3. Vzdálená pomoc 
  Umožňuje správcům připojit se vzdáleně pomocí technologie Easy Assist na klientský počítač a pomoci uživateli s případnými problémy přímo na počítači. Připojení je dvousměrné a využívá pouze port 443, pokud má tedy klient ze svého počítače přístup na internet, správce je schopen se k jeho počítači připojit a pomoci.
 4. Bezpečnostní politiky 
  Umožňují vzdálené nastavení nejrůznějších bezpečnostních parametrů na klientských počítačích.
 5. Inventury, reporting, licencování 
  Díky sběru dat umožňuje Intune provádět hardwarové a softwarové inventury, na jejich základě reporting a rovněž umožňuje porovnání aktuálního stavu software se zakoupenými licencemi
 6. Monitoring počítačů 
  Sledování téměř čtyř set událostí na klientských počítačích, následné generování výstrah a varování správců, což umožňuje reakci na problémy dříve, než vypuknou.
 7. Microsoft Desktop Optimization Pack 
  Za příplatek k licenci s Windows SA lze v rámci Windows Intune využít i sadu programů dále rozšiřujících možnosti správy klientských počítačů, Microsoft Desktop Optimization Pack.
 8. Distribuce software 
  Pomocí Intune lze hromadně distribuovat a instalovat software. Podporovány jsou bezdotazové instalace pomocí .exe či .msi instalačních balíčků
 9. Podpora češtiny
  Microsoft Intune přináší jak administrátorskou konzoli, tak klientského agenta lokalizované do českého jazyka
 10. Podpora software třetích stran 
  Je možné jednak distribuovat a instalovat aktualizace třetích stran, jednak sledovat stav licencí u software třetích stran
 11. Vylepšení stávající technologie 
  Uživatelsky přívětivá administrátorská konzole, reporting hardwarových konfigurací, přes níž lze vynutit akce typu restart na klientských počítačích a mnoho dalšího. Lze například propojit vlastní Active Directory a pracovat nad účty uživatelů v AD, případně lze tvořit uživatelské účty přímo v cloudpvé službě. Instalace aplikací a další konfigurační kroky pak lze cílit na skupiny uživatelů.